Fundacja Petralana

FUNDACJA POMAGA PARAFII ŚWIĘTEJ RODZINY

Bytomska Parafia Świętej Rodziny rozpoczęła prace związane z gruntowną renowacją zabytkowego kościoła oraz budynku plebanii. Budowa kościoła rozpoczęła się w 1900 roku, dzisiaj jego neorenesansowa bryła stanowi architektoniczną ozdobę dzielnicy Bobrek. Obecnie kościół i budynki probostwa wymagają pilnego remontu, fatalny stan budynków stanowi konsekwencję szkód górniczych. Zabytkowy kościół ma popękane ściany, zniszczoną posadzkę i rozszczelniony dach, o czym wspomina ksiądz proboszcz Dariusz Pietraś. Fundacja PETRALANA, chcąc wspomóc lokalną społeczność parafii pw. Świętej Rodziny zdecydowała wesprzeć prowadzony remont.