Ambulans dla ogarniętej wojną Ukrainy

Zakupiony przez bytomian ambulans ze sprzętem medycznym, opatrunkami i lekami został przekazany merowi Drohobycza Tarasowi Kuczmie i ruszył do Kijowa, gdzie jest w tym momencie najbardziej potrzebny.

Dziękujemy Wam za błyskawiczną reakcję!

Bytomianie po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć. W kilka dni udało się zorganizować zbiórkę i zakupić wart 37 tys. zł ambulans. Dzięki darowiznom od mieszkańców, zakupiliśmy specjalistyczny ambulans z wyposażeniem dla miasta partnerskiego miasta Bytomia – Drohobycza. Ambulans pełen środków opatrunkowych i leków został przekazany na granicy merowi Drohobycza – Tarasowi Kuczmie.

W bytomskiej fabryce mineralnej wełny skalnej Petralana oraz w koksowni MMG od lat ramię w ramię z Polakami pracują Ukraińcy. W obliczu trwającej wojny nie tylko zorganizowaliśmy zbiórkę na ambulans, ale także zaoferowaliśmy miejsca pracy dla uchodźców – mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji Petralana.

Na pomoc mieszkańcom Drohobycza i innych miast ukraińskich! -przypomnijmy, że o ambulans dla Drohobycza poprosił mer tego miasta. W piątek, 25 lutego ruszyła zbiórka zorganizowana wspólnie przez Miasto Bytom i Fundację Petralana, dzięki której udało się zebrać ponad 50 tys. 503 zł, które przeznaczono na zakup ambulansu. W akcję włączyli się oczywiście mieszkańcy Bytomia, którzy aktywnie wsparli zbiórkę. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany także na zakup niezbędnych leków i środków opatrunkowych dla mieszkańców Ukrainy.

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w zbiórce prosimy o dokonywanie wpłat na konto naszej Fundacji w PKO Banku Polskim na konto 25 1020 2313 0000 3802 0531 2709 z dopiskiem „Pomoc Ukrainie” Przypominamy także, że lokal w Bytomiu nadal prowadzi zbiórkę lekarstw przeciwgorączkowych, przeciwbólowych, na przeziębienia i biegunkę, szczególnie dla dzieci. Prosimy o lekarstwa nowe, nieotwarte, które można przynosić do lokalu w Bytomiu przy pl. Jana III Sobieskiego

Fundacja prowadzi zbiórkę rzeczową w siedzibie w Bytomiu przy ul. Konstytucji 74. Z myślą o uchodźcach z ogarniętej wojną Ukrainy przyjmujemy, nowe kołdry, pościele, pieluchy jednorazowe dla dzieci oraz szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci.