Wigilia dla bezdomnych mimo pandemii

Fundacja PETRALANA już trzeci rok z rzędu zorganizowała spotkanie wigilijne dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Tegoroczna wigilia dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu miała szczególny charakter, ponieważ odbyła się nie wewnątrz, a przed budynkiem. Wolontariusze nie podawali też przygotowanych potraw podczas wspólnego posiłku, a jedynie przekazywali przygotowane zestawy.

Cieszymy się, że udało się nam wspólnie z MOPR-em wypracować formułę skrojoną na trudny czas pandemii i zorganizować wydarzenie mimo wielu trudności logistycznych –podsumował Tomasz Greczkowicz, jeden z fundatorów Fundacji PETRALANA.

Spotkanie z personelem i mieszkańcami obiektu było także okazją do złożenia życzeń świątecznych przez wolontariuszy Fundacji, prezydenta Bytomia – Mariusza Wołosza i jego zastępcę – Waldemara Gawrona oraz zastępcę dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu Monikę Nykiel.

Po raz pierwszy w organizację wydarzenia włączyły się bytomskie instytucje kultury – Becek i Młodzieżowy Dom Kultury, zapewniając oprawę muzyczną na żywo.