Wigilia dla bezdomnych mimo pandemii

Fundacja PETRALANA już trzeci rok z rzędu zorganizowała spotkanie wigilijne dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu

Tegoroczna wigilia dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu była wyjątkowa – odbyła się nie wewnątrz, a przed budynkiem. Wolontariusze nie podawali też przygotowanych potraw podczas wspólnego posiłku, a jedynie przekazywali przygotowane zestawy.

Cieszymy się, że udało się nam wspólnie z MOPR-em wypracować formułę skrojoną na trudny czas pandemii i zorganizować wydarzenie mimo wielu trudności logistycznych –podsumował Tomasz Greczkowicz, jeden z fundatorów Fundacji PETRALANA.

Spotkanie z personelem i mieszkańcami obiektu było także okazją do złożenia życzeń świątecznych przez wolontariuszy Fundacji, prezydenta Bytomia – Mariusza Wołosza i jego zastępcę – Waldemara Gawrona oraz zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu – Moniki Nykiel.

Po raz pierwszy w organizację wydarzenia włączyły się też bytomskie instytucje kultury – Becek i Młodzieżowy Dom Kultury zapewniając oprawę muzyczną na żywo.