Wyjątkowy kalendarz dla firm stworzony przez niepełnosprawnych

Śląsk nie jest czarno-biały. A widziany oczami podopiecznych Fundacji PETRALANA wręcz kipi od kolorów! Przedstawiamy kolejną edycję kalendarza stworzonego przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną, z którego dochód w całość zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Małgorzaty Fielauf chorej na mózgowe porażenie dziecięce.

Podopieczni WTZ Psoni Koło w Bytomiu w trakcie pracy nad tegoroczną edycją kalendarza

Wyjątkowość kalendarza „Śląsk nie jest czarno-biały” tkwi w możliwościach personalizacji. – To fantastyczne rozwiązanie dla firm, które mogą zamówić dowolny branding, już na wstępie zyskując coś więcej, niż kalendarz – możliwość pomocy potrzebującym – tłumaczy Kinga Bielejec z Grupy Infomax, która razem z Fundacją Petralana przygotowała kolejne, trzecie już wydanie publikacji.

Tegoroczna edycja prezentuje 12 zrewitalizowanych obiektów z 12 śląskich miast w myśl hasła: „I eko. I logicznie”. Zdjęcia tych obiektów zostały pokolorowane w nietuzinkowy sposób przez wyjątkowych młodych artystów – podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Bytomiu – mówi Łukasz Piątek z Fundacji PETRALANA.

Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnej Małgorzaty Fielauf chorej na mózgowe porażenie dziecięce oraz na pomoc twórcom wydawnictwa – dzieciom i dorosłym z Bytomskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Śląsk nie jest czarno – biały. Kalendarz Fundacji Petralana na rok 2020.

Oto, co o kalendarzu „Śląsk nie jest czarno-biały” mówią jego twórcy:

– Ja po prostu lubię kolorować. To jest moja pasja i bardzo się cieszę, że ktoś będzie mógł zobaczyć moją wykonaną pracę. Po to są ilustracje, żeby pomagać dzieciom, bo jak inni potrzebują pomocy to się pomaga – mówi Gosia. – Trzeba pomagać bezwarunkowo nawet – przyznaje Kasia i dodaje: – Dobro powraca do nas.

Zamówienia na kalendarz można składać na stronie: www.dobrekalendarze.pl/petralana-kalendarz