Seweryn Gazda – młody zawodnik motocross i super enduro

Dla Fundacji PETRALANA podstawowym obszarem działań jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Jednak nie zapominamy także o młodych zawodnikach pragnących rozwijać talent sportowy. W gronie takich zawodników, których z dumą wspieramy, jest Seweryn Gazda.

Sewery to jedenastolatek, którego pasją jest superenduro i motocross. Choć sezon startów w sezonie 2019 roku w  motocrossie dopiero się zaczyna, to ma już za sobą kilka osiągnięć.

Dwie rundy Mistrzostw Strefy Polski Południowej z pierwszym i drugim miejscem, a to dopiero początek, ponieważ na fanów tego sportu czekają jeszcze cztery rundy. Seweryn ma za sobą już starty na Słowacji i w Czechach, gdzie poziom jest o wiele wyższy, a zawodnicy bardziej doświadczeni.

Dwie rundy czesko-słowackiego cyklu Meteorit Cup, w którym Seweryn zajął drugie miejsce (Gbely-Słowacja) oraz trzecie miejsce (Vranov u Brna) czeskiej rundy Chalupa Cup, gdzie udało mu się wywalczyć pierwsze miejsce (Dolni Hermanice).

W najbliższy weekend starujemy w kolejnej rundzie Meteoriy Cup w miejscowości Dalecin  i Mistrzostwach Moraw w Vranov u Brna, również w Czechach. Za tydzień ostre ściganie w kolejnej Rundzie Mistrzostw Czech Juniorów.

Ponieważ czeski motocross jest na bardzo wysokim poziomie to trzeba także  wspomnieć o starcie w prestiżowych i bardzo wymagających zawodach, którymi są Mistrzostwa Czech Juniorów.

Mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.