Zapraszamy na Spartan Workout Tour w Piekarach Śląskich 28

Już w najbliższą niedzielę, czyli 28 czerwca, odbędzie się Spartan Workout Tour w Piekarach Śląskich. Jest to trening wprowadzający do biegów przeszkodowych Spartan Race. Będzie można podjąć wyzwanie pokonując na dystansie 5 kilometrów 20 przeszkód terenowych i własne słabości. Przed samym biegiem zaplanowana jest rozgrzewka oraz trening pod okiem doświadczonych trenerów. Wspólna zabawa i integracja dadzą przedsmak tego, co czeka uczestników w dniu wyścigu! Pamiętajcie, nie taki trudny Spartan, jak o nim mówią!

Podstawowym założeniem Spartan Workout Tour jest sprawdzić możliwości uczestników w ekstremalnie ciężkich warunkach oraz dostarczyć im niezapomnianych wrażeń na całe życie. Spartan Race to największy na świecie organizowany bieg z przeszkodami, oparty na treningach amerykańskiej marynarki wojennej. Ponad 100 wyścigów rocznie, w 20 krajach, 1 milion uczestników. Trzy różne dystanse, na różnych poziomach zaawansowania. Każdemu startowi towarzyszy unikalna atmosfera, a także ludzie gotowi do walki, chcący pokonać morderczą, pełną przeszkód trasę.

Podczas Spartan Workout Tour wolontariusze Fundacji PETRALANA będą zachęcać do wsparcia projektu „BIEGNĄC POMAGAM”. Obecnie beneficjentem projektu jest mała bytomianka Amelia Suwała. Dziewczynka urodziła się w 2015 roku, jest chora na artrogrypozę, co „(…)nie oznacza jednej, określonej jednostki chorobowej, lecz jest opisem objawów klinicznych, charakteryzujących się różnymi konfiguracjami wrodzonych, a więc obecnych po urodzeniu, przykurczy stawów kończyn. Są one zazwyczaj niepostępujące i często ulegają stopniowej poprawie przy wdrożeniu właściwego leczenia (…)”, twierdzą specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. W siódmym tygodniu życia Amelia trafiła pod ich opiekę. Prowadzą oni kompleksowe leczenie i planują zajęcia rehabilitacyjne, na które dziewczynka przyjeżdża 2 razy w tygodniu. Przy maksymalnym wysiłku jej powrót do sprawności jest możliwy. Potrzebne są jednak niezliczone turnusy rehabilitacyjne, operacje, gipsy korekcyjne, ortezy i sprzęt rehabilitacyjny. Nie wszystkie z tych wydatków są refundowane przez państwo. Dlatego Fundacja PETRALANA wspólnie z darczyńcami chce wesprzeć rodziców dziewczynki w leczeniu i rehabilitacji.

Przebieg imprezy SPARTAN WORKOUT TOUR:

9:00-10:45 wydawanie pakietów

11:00 rozgrzewka

11:15 trening z masą własnego ciała

12:00 bieg w terenie

12:30 techniki pokonywania przeszkód

13:30 wyzwania, wyścigi drużynowe

16:30 rozciąganie i rozluźnienie

17:00 zakończenie

SR_Logo