Fundacja Petralana

ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA DZIECI

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” zgodnie z tą dewizą Fundacja PETRALANA, dzięki finansowemu wsparciu Pana Tomasza Greczkowicza, przekazała ponad 140 paczek świątecznych dla dzieci z bytomskich świetlic środowiskowych oraz socjoterapeutycznych.

Po konsultacjach z opiekunami świetlic w paczkach znalazły się przybory szkolne, a po wsłuchaniu się w oczekiwania dzieci, do paczek trafiły także zabawki i słodycze. Świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne są ważną formą wsparcia dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, mogą tam spokojnie odrobić lekcje, zjeść posiłek i bezpiecznie spędzić czas wolny.