Fundacja Petralana

FUNDACJA POMAGA PARAFII 艢WI臉TEJ RODZINY

Bytomska Parafia 艢wi臋tej Rodziny rozpocz臋艂a prace zwi膮zane z gruntown膮 renowacj膮 zabytkowego ko艣cio艂a oraz budynku plebanii. Budowa ko艣cio艂a rozpocz臋艂a si臋 w 1900 roku, dzisiaj jego neorenesansowa bry艂a stanowi architektoniczn膮 ozdob臋 dzielnicy Bobrek. Obecnie ko艣ci贸艂 i budynki probostwa wymagaj膮 pilnego remontu, fatalny stan budynk贸w stanowi konsekwencj臋 szk贸d g贸rniczych. Zabytkowy ko艣ci贸艂 ma pop臋kane 艣ciany, zniszczon膮 posadzk臋 i rozszczelniony dach, o czym wspomina ksi膮dz proboszcz Dariusz Pietra艣. Fundacja PETRALANA, chc膮c wspom贸c lokaln膮 spo艂eczno艣膰 parafii pw. 艢wi臋tej Rodziny zdecydowa艂a wesprze膰 prowadzony remont.