Michałek Niemczyk -spotkanie z najbardziej towarzyskim chłopcem pod słońcem

W kwietniu wolontariusze Fundacji pojechali do Katowic by spotkać się z rodzicami małego Michała Niemczyka. W drzwiach przywitała nas mama z uśmiechniętym synem na rękach. Chłopczyk był tego dnia w bardzo dobrej kondycji co umożliwiło nam spotkanie. Jak dowiedzieliśmy się, podczas spotkania, tak towarzyski i uśmiechnięty jest zawsze, bez względu na ilość czasu spędzonego na badaniach, zabiegach i rehabilitacji. Intensywność z jaką rodzice walczą o zdrowie tego malca napędziło nas  także do działania.

Zadowolony z odwiedzin Michał angażował niemal cała nasza uwagę. Gdyby nie zamocowana pod jego noskiem sonda wydawało by się że Michał to zupełnie zdrowy chłopczyk. Niestety nie, Michałek urodził się w 2016r. z ciężką wrodzoną wadą serca (tetralogia Fallota z hipoplastyczną zastawką tętnicy płucnej), a leczenie tej wady  skutkowało pojawieniem się kolejnych schorzeń.

O wadzie serca rodzice dowiedzieli się w czasie trwania ciąży. Już w trzecim tygodniu życia Michał przeszedł pierwszą operację serca – zespolenie systemowo – płucne. Teraz czeka na kolejną operację, jest pod stałą opieką kardiologów i
kardiochirurgów, którzy zdecydują kiedy należy wykonać kolejny zabieg. Nie jest to jedyny problem, z którym przyszło mu się mierzyć. Urodził się ze zarośnięciem nozdrzy tylnych prawych w wyniku czego w 4 dobie po przyjściu na świat stał się niewydolny oddechowo i wymagał intubacji. Przeszedł dwukrotną plastykę noska, która nie obyła się bez komplikacji. W wyniku przebytych zabiegów przestał jeść i do chwili obecnej jest karmiony sondą. Ponadto po przyjściu na świat pojawiły się u Michałka problemy z tolerancją karmienia doustnego. Przed kolejną operacją serca wymagał także antybiotykoterapii ponieważ badania krwi wykazały podwyższone parametry zapalne, które okazały się być posocznicą gronkowcową (sepsą).
W chwili obecnej Michałek wymaga wielodyscyplinarnej opieki lekarskiej, intensywnej rehabilitacji ruchowej oraz neurologopedycznej. Wierzymy, że właściwe leczenie i opieka umożliwią prawidłowy rozwój i normalne życie Michałowi.

Wpłaty na rehabilitację Michała Niemczyka  prosimy kierować na konto Fundacji PETRALANA:
PKO Bank Polski S.A. 25 1020 2313 0000 3802 0531 2709

w tytule wpłaty: pomagam Michałkowi